OGRZEWANIE

Dostępność
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja














![Grzałka elektryczna 3kW (230V) [6/4"] PCA00077](/environment/cache/images/200_200_productGfx___overlay.webp)





Ogrzewanie
Rozwiązania z dziedziny ogrzewania domów, mieszkań oraz zakładów pracy. Mają uniwersalne zastosowanie i mogą być dostosowane właściwie do każdego obiektu, który potrzebuje sprawnego systemu grzewczego.
Pompy ciepła do ogrzewania wody użytkowej i centralnego ogrzewania
Są to energooszczędne urządzenia, które wykorzystują podgrzewacz wody. Dzięki temu mogą zwiększać temperaturę wody użytkowej w krótszym czasie. Wykorzystanie grzałki skraca ten okres ponad dwukrotnie.
Pompy wykorzystują nowoczesne technologie. Używają standardu Wi-Fi do zdalnego kierowania urządzeniem za pomocą dedykowanej platformy i wygodnego panelu sterowniczego. Zasilają dwa obiegi grzewcze, dzięki czemu można utrzymywać różne poziomy temperatur w grzejnikach i przy ogrzewaniu podłogowym.
Pompy ciepła typu Monoblok
Są to urządzenia, które wyróżniają się dużą szczelnością. Dzięki wypełnieniu gazem, pompa ciepła typu Monoblok ma kilka istotnych zalet:
- generuje mniejsze ilości hałasu,
- zajmuje dużo mniej miejsca,
- nie wymaga zakładania karty urządzenia,
- wykazuje się niskim ryzykiem awaryjności.
Pompa jest prosta w montażu. Może znajdować się w pobliżu miejsc wypoczynku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić ją z dala od domu. Nie trzeba dla niej tworzyć osobnych pomieszczeń, które wymagają przestrzeni. Pompy ciepła Monoblok charakteryzują się niską ceną i mają wysoką wydajność. Jednocześnie mogą wymagać dodatkowej ochrony przed zamarzaniem.
Pompy ciepła typu Split
Stanowią profesjonalny sprzęt, który wyróżnia się niskimi stratami energii. Ponadto mają niewielkie wymiary i są wyjątkowo odporne na niskie temperatury. Pompy ciepła typu Split wykazują o wiele więcej pozytywnych cech:
- nie potrzebują izolacji termicznej,
- nie używają ochrony akustycznej,
- pozwalają na łatwą kontrolę i serwisowanie elementów,
- utrzymują płynność nawet w warunkach zamarzania,
- umożliwiają umieszczenie układów hydraulicznych i automatycznych w pomieszczeniach domu.
Pompy ciepła Split mają nieco trudniejszy i droższy montaż, ale rekompensują to brakiem wrażliwości na trudne warunki termiczne. Wymagają założenia karty urządzenia.
Basenowe pompy ciepła
Są to urządzenia, które można w bezpośredni sposób podłączyć do basenu. Ich rolą jest zarówno podgrzewanie, jak i schładzanie wody, która krąży w zbiorniku wodnym. Dzięki obecności skraplacza można zwiększać temperaturę do zadanej wartości. Jednocześnie sam wymiennik ciepła jest odporny na działanie chloru i słonej wody.
Basenowe pompy ciepła sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie stałej temperatury wody przez jak najdłuższy czas. Posiadają dużo większą wydajność niż w przypadku ocieplania wody użytkowej. Skracają czas potrzebny na podgrzanie wody w basenie, ponieważ działają praktycznie bez przerwy. Tradycyjnie okres podgrzania dużej ilości cieczy zajmuje od 3 dni nawet do tygodnia.
Zbiorniki buforowe
Zasobniki wody grzewczej są szczególnie przydatne do pracy z wieloma źródłami ciepła. Potrafią jednocześnie obsługiwać kociołek, komin z płaszczem wodnym, a także zwiększać sprawność całej instalacji grzewczej. Zbiorniki buforowe zwiększają parametry spalania paliwa w kotle i korygują dystrybucję ciepła.
Popularne bufory mogą współpracować z różnymi urządzeniami, które wytwarzają energię. Są niezastąpione w przypadku pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych czy kotłów zasypowych. Mogą działać jak klasyczny wymiennik ciepła, ponieważ akumulują dużą ilość energii.