WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA

Producent
Dostępność
Cena
-
od
do
Promocja



















Wentylacja przemysłowa
Systemy wentylacji przemysłowej mają trudniejsze zadanie niż obiekty używane do celów prywatnych. Muszą zapewnić bezpieczne środowisko pracy i jednocześnie optymalne warunku do produkcji.
Centrale nawiewne
Dostarczają do zamkniętych pomieszczeń świeże powietrze, które podlega filtracji i ogrzaniu. Dzięki kompaktowej budowie są łatwe w montażu i w transporcie. W jednej obudowie przechowywane są jednocześnie filtry, wentylator, a także nagrzewnice. Mogą być wykorzystywane do pracy z zewnętrznym wentylatorem o budowie wyciągowej. Występują w wersji stojącej bądź podwieszanej - można łatwo je instalować, niezależnie od przestrzeni przeznaczonej pod system wentylacji.
Centrale nawiewne wykorzystują zintegrowany system sterowniczy, który jest prosty w obsłudze. Do tych urządzeń można swobodnie dobierać różne typy nagrzewnic - sprawdzą się zarówno typy wodne, jak i elektryczne.
Centrale z wymiennikiem
Charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością odzysku ciepła - na poziomie 95%. Dzięki oddzieleniu strumieni powietrza – wywiewanego i nawiewanego, zachowują duży poziom higieny obiektów. Dlatego mogą być używane w bardzo zanieczyszczonych pomieszczeniach - np. w palarniach.
Nagrzewnice elektryczne
Po ogrzaniu zimnego powietrza wydmuchują je z pomocą wentylatora. Dzięki temu mogą ogrzać dowolne pomieszczenie, nawet o dużej kubaturze. Są wykorzystywane w celu dogrzewania hal przemysłowych, magazynów czy zakładów produkcyjnych.
Nagrzewnice elektryczne niejednokrotnie stanowią główne źródło energii cieplnej w dużych budynkach.
Wentylatory ścienne
Umożliwiają jednoczesne zasysanie i odprowadzanie powietrza. Potrafią w dość krótkim czasie wymienić duże ilości powietrza, zamienić zużyte masy na zupełnie świeże. Oczyszczają pomieszczenia z wilgoci, pyłów oraz zanieczyszczeń.
Kanałowe chłodnice freonowe
Są wykorzystywane do utrzymania temperatury na stałym poziomie. Napływające, gorące powietrze jest schładzane pod wpływem czynnika chłodniczego - czyli freonu. Bardzo podobnie działa tradycyjna lodówka, używana do chłodzenia żywności.
Kanałowe nagrzewnice wodne
Stanowią wymienniki ciepła, które wykorzystują miedziane rury, ułożone w jednym lub kilku rzędach, wraz z aluminiowymi żebrami. Pomiędzy nimi przepływa woda, która może być źródłem zasilania. Metalowe elementy odbierają nadmiar ciepła z systemu wentylacji i przekazują je dalej.
Kasety filtracyjne
Służą do czyszczenia powietrza - zarówno tego nawiewanego, jak i wywiewanego z pomieszczeń. Są wykorzystywane do systemów wentylacji przemysłowej o przekroju prostokątnym. Zabezpieczają kanały wentylacyjne, wymienniki ciepła czy same wentylatory przed pyleniem. Są pierwszą barierą dla powietrza, zanim trafi do bardziej zaawansowanych filtrów.
Kasety filtracyjne mogą być instalowane zarówno w położeniu pionowym, jak i poziomym. Mimo iż kasety można umieszczać w dowolnym ustawieniu, to kierunek ruchu powietrza w kanale powinien odpowiadać oznaczeniu na kasecie. Instalacja kasety wymaga zostawienia przestrzeni roboczej, w celu czyszczenia lub wymiany filtra.
Czujniki różnicy ciśnień
Pozwalają na monitorowanie różnych parametrów w czasie pracy wentylatorów. Kontrolują wartości ciśnienia w kanałach, przepływ powietrza oraz wykrywają obecność zanieczyszczeń. Dzięki nim można chronić nagrzewnice i elementy grzewcze przed przegrzaniem.
Akcesoria wentylacyjne
Są wykorzystywane do montażu wentylatorów, nagrzewnic czy central wentylacyjnych. Pomagają instalować elementy systemu wentylacji w trudno dostępnych miejscach.