Centrala wentylacyjna rekuperator INSPIRO 1300m3/h REVENTON z wymiennikiem entalpicznym inteligentnym panelem sterującym wentylatory EC - INSPIRO1300-2027
towar niedostępny
Opis
Rekuperator INSPIRO przeznaczony jest do systemów wentylacyjnych w domach jedno- oraz wielorodzinnych umożliwiający odzysk energii – ciepła i wilgoci. Odzysk energii znacząco redukuje koszty eksploatacyjne budynku. Wymiennik entalpiczny umieszczony w urządzeniu odpowiada za dodatkowe nawilżanie i osuszanie powietrza doprowadzanego do pomieszczenia. Dzięki niemu nie potrzeba instalacji odprowadzania skroplin i ryzyko szronienia jest minimalne. Silniki EC z 10 predefiniowanymi biegami pozwalają na nawiewanie i wywiewanie wymaganej ilości powietrza. Filtry G3 zabezpieczają wymiennik przed zabrudzeniami, a filtr dokładny nawiewu F9 zapewnia czyste nawiewane powietrze. Komunikacja i sterowanie urządzeniem odbywa się za pośrednictwem panelu kontrolnego STANDARD lub PRESTIGE, w zależności od preferencji klienta.
Opakowanie zawiera:
- rekuperator
- silikonowy przewód presostatu
- instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną
- inteligentny sterownik STANDARD lub PRESTIGE (opcjonalnie)
Panel Standard - posiada ciekłokrystaliczny ekran LCD Do sterownika dołączony jest przewód o długości 5 m, który w razie potrzeby można przedłużyć (do 7 m).
Panel Prestige - posiada ciekłokrystaliczny ekran LCD z dotykowymi przyciskami. Do sterownika dołączony jest przewód o długości 5 m, który w razie potrzeby można przedłużyć (do 7 m).
Zastosowanie
Poza domami jedno- i wielorodzinnymi urządzenie nada się do:
• hal
• magazynów
• warsztatów
• pomieszczeń handlowych czy usługowych
Cechy urządzenia
• obudowa ze stali pokryta izolacją
• filtry wstępne G3 zabezpieczające wymiennik przed zabrudzeniem
• wyposażony w dokładny filtr nawiewu F9
• wymiennik entalpiczny umożliwiający odzysk ciepła i wilgoci
• 10-biegowe wentylatory EC
• intuicyjny sterownik STANDARD w zestawie
• harmonogram zasilania
• automatyczny „bypass”
• presostat różnicowy informujący o zabrudzeniu filtra F9
• czujnik stężenia CO₂ /czujnik wilgotności względnej
Budowa
Obudowa: wykonana ze stali, pokryta dodatkowo materiałem izolacyjnym poprawiającym jej właściwości akustyczne i termiczne. Posiada wygodne uchwyty umożliwiające łatwy montaż urządzenia. Króćce wykonane z tworzywa posiadają średnice dostosowane do najpopularniejszych rozmiarów przewodów wentylacyjnych. W obudowie znajdują się drzwiczki rewizyjne pozwalające na bezproblemowy dostęp do filtrów i wymiennika.
Entalpiczny wymiennik ciepła: wykonany ze specjalnego materiału umożliwiającego wysokoefektywny odzysk ciepła i wilgoci z powietrza wywiewanego z pomieszczeń (sprawność entalpiczna powyżej 70%!). Dzięki odzyskowi wilgoci w wielu przypadkach można zrezygnować z dodatkowego nawilżacza powietrza.
Filtry: urządzenie posiada dwa zestawy filtrów - wstępny G3 i dokładny F9, które właściwie utrzymywane gwarantują odpowiednią czystość powietrza doprowadzanego do pomieszczeń.
Wentylator nawiewny i wywiewny: energooszczędne wentylatory DC zapewniające przepływ powietrza przez wymiennik i dalej przez kanały wentylacyjne. Posiadają aż 10 predefiniowanych prędkości obrotowych, umożliwiających regulację pracy urządzenia w bardzo szerokim zakresie.
Presostat: mierząc i porównując ciśnienie za i przed filtrem F9 informuje o konieczności wymiany filtra, wywołując alarm zabrudzenia filtra. Przed montażem rekuperatora należy połączyć presostat z króćcami w drzwiczkach rewizyjnych za pomocą przeźroczystych przewodów w sposób pokazany na zdjęciu poniżej.
Istnieje możliwość zmiany momentu zadziałania presostatu (tj. różnicy ciśnienia za i przed filtrem przy jakiej urządzenie wywoła alarm filtra). W tym celu należy odkręcić górną plastikową obudowę i za pomocą płaskiego śrubokręta zmienić nastawę. Wartość nastawy sugerowana przez dostawcę wynosi 80-100 Pa
Wymiary
oznaczenia OA/EA/SA/RA to odpowiednio powietrze zewnętrzne, powietrze usuwane, powietrze nawiewane do pomieszczenia i powietrze wywiewane z pomieszczenia
Montaż
- urządzenie przystosowane do montażu wiszącego
- nie zaleca się instalować rekuperatora w pozycji, w której drzwi rewizyjne byłyby skierowane w górę lub w dół
- maksymalna odległość między panelem sterującym i płytką sterownika nie powinna być większa niż 10 m
- niedozwolone jest wykonanie przewodów w sposób pokazany poniżej
Zbyt duży kąt gięcia Zbyt wiele gięć przewodu wentylacyjnego Zbyt duża redukcja przewodu wentylacyjnego
- przykładowy montaż instalacji z rekuperatorem na rysunku poniżej
Dane techniczne
Ekologia
Montaż rekuperatora w domu znacznie ograniczy straty ciepła, które ucieka przez wentylacje. Jeśli wychładzamy nasz dom zaczynamy intensywniej grzać, a tym samym emitujemy więcej szkodliwych substancji wysyłanych do atmosfery. Rekuperator pozwala zminimalizować straty ciepła i dba o ekologie straty ciepła.
Oszczędność
Rekuperacja umożliwia odzysk ciepła z powietrza wewnętrznego a jednocześnie usuwa już zużyte (zawierające dwutlenek węgla). W to miejsce nawiewane jest powietrze pobierane z zewnątrz. Coraz częściej przyjmuje się, że używanie rekuperacji ogranicza koszty za ogrzewanie do 50%.
Zdrowie
Zastosowanie rekuperacji ma bezpośredni wpływ na zdrowie. Dostarczanie domownikom świeżego i odpowiednio nawilżonego powietrza ogranicza występowanie dolegliwości takich jak: bóle głowy, kłopoty ze snem i koncentracją, przesuszanie się skóry i śluzówki.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.