Rekuperator centrala wentylacyjna VERTIC 350m3/h REVENTON przeciwprądowy wymiennik ciepła wentylatory EC wbudowany panel sterujący montaż w pozycji pionowej - VERTIC-350-2048
towar niedostępny
Opis
Rekuperator VERTIC zapewnia wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła. Centrale należy montować w pionie, a dzięki zaawansowanym technologiom umożliwiają jego montaż bez konieczności jego zabudowywania. Wbudowany panel sterujący znacznie ułatwia programowanie i zarządzanie jego funkcjami. Posiada on aż trzy rodzaje filtrów: filtr nawiewu, filtr wywiewu oraz filtr bypass’u. Urządzenie wyposażone jest w przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu. Materiał ten charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną, a także jest odporny na utlenianie i pleśń. Wentylatory EC z pięcioma predefiniowanymi biegami. Dzięki zaawansowanej elektronice prędkość obrotowa wentylatorów jest dostosowywana na bieżąco. Takie rozwiązanie zapewnia możliwie stały przepływ powietrza przez wymiennik i dalej przez kanały wentylacyjne. Zewnętrzna powłoka rekuperatora wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, wnętrze urządzenia natomiast z polipropylenu spienionego (EPP). Dzięki zastosowaniu takich materiałów urządzenie charakteryzuje się wysoką szczelnością, a także izolacją akustyczną i termiczną.
Opakowanie zawiera:
- rekuperator VERTIC
- panel montażowy
- przedłużka (odprowadzanie skroplin)
- zaślepka (odprowadzanie skroplin)
- instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną
Zastosowanie
• domy jedno i wielorodzinne
• budynki użyteczności publicznej
• obiekty gastronomiczne
• magazyny
Cechy urządzenia
• solidna obudowa ze stali
• wewnętrzna izolacja wykonana z polipropylenu spienionego
• filtry wstępne G4 zabezpieczające wymiennik przed zabrudzeniem
• 5-biegowe wentylatory EC
• intuicyjny panel sterujący wbudowany w urządzenie
• harmonogram zasilania
• automatyczny „bypass”
• czujnik stężenia CO₂ /czujnik wilgotności względnej
Budowa
Obudowa: zewnętrzna powłoka wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, a samo wnętrze wykonane jest z polipropylenu spienionego (EPP). Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się dobrą szczelnością i izolacją termiczną oraz akustyczną. Przednia część jest demontowalna (osobno panel rewizyjny u góry i dolna część umożliwiająca dostęp do wymiennika i wentylatorów)
Przeciw prądowy wymiennik ciepła: wykonany z polistyrenu. Materiał ten charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną, bardzo dobrą szczelnością i sztywnością oraz odpornością na utlenienie i pleśń. Zastosowanie polistyrenu, w połączeniu z geometrią wymiennika (przeciwprądowy), daje bardzo wydajny odzysk ciepła z powietrza wywiewanego (sprawność temperaturowa do95%).
Wentylator nawiewny i wywiewny: energooszczędne wentylatory EC, z pięcioma predefiniowanymi biegami, zapewniające przepływ powietrza przez wymienniki i kanały wentylacyjne. Dzięki zaawansowanej elektronice, prędkość obrotowa wentylatorów jest dostosowywana na bieżąco, w sposób zapewniający możliwie stały przepływ powietrza (w zakresie oporów od 0-200 Pa).
Filtry: urządzenie wyposażone jest w trzy filtry wstępne G4. Odpowiedzialne są za wstępne oczyszczenie powietrza przed wprowadzeniem go do pomieszczeń (filtr nawiewu i filtr bypassu) oraz zabezpieczenie wymiennika ciepła przed zabrudzeniem (filtr nawiewu i wywiewu). Domyślna lokalizacja filtrów pokazana poniżej. Opcjonalnie dostępny filtr nawiewu F7.
Wymiary
Montaż
Rekuperator wymaga instalacji odprowadzenia skroplin do kanalizacji. Do tego należy wykorzystać jeden z dwóch otworów znajdujących się na dole centrali. Wybór otworu zależy od wyboru układu króćców wlotowych i wylotowych.
Za przedłużką należy zamontować syfon zachowując odpowiedni dystans i dopiero później podłączyć do kanalizacji. Przed uruchomieniem rekuperatora należy napełnić syfon wodą.
Poszczególne przewody wentylacyjne należy poprowadzić w sposób pasujący do jednego z dwóch dostępnych układów króćców wlotowych i wylotowych. Układ króćców można zmienić za pomocą zaawansowanego panelu sterującego. Domyślny układ to ten z lewej strony. Należy pamiętać, że w przypadku zmiany układu króćców, filtr nawiewu staje się filtrem wywiewu i odwrotnie.
Sterowanie
Do sterowania rekuperatorem służą dwa panele sterujące. Pierwszy z nich jest z przodu urządzenia, drugi tzw. zaawansowany panel sterujący znajduje się w środku rekuperatora, za panelem rewizyjnym.
Panel sterujący
Zaawansowany panel sterujący
Dane techniczne
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.