Rekuperator centrala wentylacyjna iZZi V.402 ERV R/L standardowy panel sterowania moduł stałego przepływu
towar niedostępny
Opis
Rekuperator iZZi ERV V.402 z kompaktową dwuczęściową obudową. Dzięki temu można go zamontować samodzielnie. Ponadto taka obudowa gwarantuje łatwy dostęp do wszystkich elementów centrali. Kompaktowe rozmiary pozwalają na montaż w nietypowych miejscach np. nad pralką. Centrala wentylacyjna została wyposażona w entalpiczny wymiennik ciepła, który odzyskuje również wilgoć.
Główne cechy centrali wentylacyjnej iZZi V.402 ERV
Rekuperatory tej klasy oferują najwyższy poziom wyposażenia, oparty na dedykowanych rozwiązaniach i komponentach dostarczanych przez renomowanych światowych dostawców. Dodatkowo, rekuperator może być łatwo i szybko rozbudowany o moduły, które zwiększają jego funkcjonalność.
Standardowe wyposażenie obejmuje entalpiczny wymiennik przeciwprądowy z membraną polimerową, cechujący się wysokim odzyskiem ciepła, wilgoci i energii utajonej. Zapewnia on również brak odpływu kondensatu oraz możliwość pracy nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych bez konieczności dodatkowej nagrzewnicy wstępnej.
Wersja V rekuperatora wyposażona jest w króćce u góry urządzenia.
Rekuperator jest wyposażony w dotykowy panel sterowania, rozbudowaną automatykę i wiele trybów sterowania, co umożliwia łatwe i wygodne zarządzanie nim.
Dzięki możliwości montażu w dowolnej pozycji, rekuperator może być umieszczony na ścianie lub na podłodze.
Zastosowanie energooszczędnych wentylatorów prądu stałego o zmniejszonej emisji hałasu oraz izolacji z pianki PE pozwala na utrzymanie doskonałych właściwości akustycznych rekuperatora.
Istnieje możliwość rozbudowy rekuperatora o dodatkowe moduły, takie jak moduł stałego przepływu, który automatycznie bilansuje strumień nawiewny i wywiewny w instalacji wentylacyjnej, oraz moduł pomiarowy CO2/higro z czujnikiem dwutlenku węgla i wilgotności, umożliwiający automatyczne sterowanie wydajnością pracy rekuperatora w oparciu o jakość powietrza w domu, bez potrzeby ingerencji użytkownika.
Rekuperator zapewnia skuteczną filtrację powietrza nawiewanego za pomocą plisowanego filtra o wysokiej klasie filtracji M5.
Jego kompaktowa obudowa wykonana ze stali nierdzewnej oraz wygodna konsola montażowa umożliwiają sprawną instalację, nawet w ograniczonych przestrzeniach.
Modułowa dwuczęściowa obudowa
Rekuperator iZZi V.402 ERV został skonstruowany z dwóch składowych części. Dolna sekcja, która jest zawieszana, zawiera wymiennik entalpiczny, umożliwiający odzysk ciepła i wilgotności. Z kolei górna część obejmuje elementy takie jak wentylatory, czujniki, automatyka i filtry.
Innowacyjna struktura rekuperatora zapewnia prosty montaż urządzenia na ścianie, który może być przeprowadzony przez jedną osobę. Górna obudowa jest zawieszana na dedykowanym uchwycie ściennym, a następnie do niej przymocowywana jest dolna część.
Takie modułowe rozwiązanie rekuperatora ułatwia również serwisowanie urządzenia poprzez łatwy dostęp do wszystkich elementów centrali.
Kompaktowa obudowa
Dzięki kompaktowym wymiarom rekuperatora iZZi V.402 ERV istnieje możliwość jego zamontowania w szafce bezpośrednio nad lodówką lub pralką. Dodatkowym udogodnieniem przy wyborze miejsca jest brak skroplin, co eliminuje potrzebę odprowadzania ich do kanalizacji.
Dzięki zastosowaniu izolacji z elastycznej pianki oraz wysokiej jakości wentylatorów na prąd stały, rekuperator pracuje bardzo cicho, umożliwiając nawet montaż w części mieszkalnej.
Dlatego rekuperator iZZi 402 ERV jest doskonałym wyborem również dla już zamieszkałych domów, gdzie istnieją ograniczenia co do możliwości montażu.
Entalpiczny wymiennik ciepła
Najistotniejszym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła, który ma za zadanie odzyskiwać ciepło z powietrza usuwanego z budynku. W przypadku wymiennika entalpicznego, który dodatkowo odzyskuje wilgoć, sprawność odzysku ciepła może sięgać nawet 85%. Oznacza to, że straty ciepła wynikające z wentylacji są minimalne, a powietrze nawiewane naturalnie jest podgrzewane do komfortowej temperatury zbliżonej do temperatury wewnątrz domu.
Co istotne, w wymiennikach przeciwprądowych strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą, ponieważ są one szczelnie oddzielone ściankami wymiennika. To właśnie duża powierzchnia tych ścianek przyczynia się do wysokiego odzysku ciepła.
W standardowym wymienniku entalpicznym ERV, który jest zastosowany, odzyskuje się nie tylko ciepło, ale także do 65% wilgoci zawartej w usuwanym powietrzu. Ścianki tych wymienników składają się z specjalnej membrany polimerowej, która umożliwia przepuszczanie drobnych cząsteczek wilgoci, jednocześnie stanowiąc trwałą barierę dla powietrza, zanieczyszczeń, bakterii i wirusów. Dodatkowo, cząsteczki wilgoci przenoszą ze sobą tzw. energię utajoną, co sprawia, że mimo minimalnie niższej sprawności temperaturowej w porównaniu do standardowego wymiennika przeciwprądowego HRV, całkowita sprawność odzysku energii w wymienniku entalpicznym jest wyższa.
Zalety wymiennika entalpicznego z membraną polimerową
• Utrzymywanie optymalnego poziomu wilgotności w domu przez cały rok
• Brak odpływu kondensatu w rekuperatorze
• Mniejsze prawdopodobieństwo zamarznięcia i potrzeby odszraniania
• Antybakteryjny - odporność na pleśń i bakterie
• Możliwość czyszczenia wodą
• Długa żywotność
• Brak przenikania zanieczyszczeń
Panel sterowania STANDARD
- Dotykowy i kolorowy wyświetlacz 3,2"
- Sterowanie wydajnością za pomocą 3 programowalnych biegów
- Współpraca z modułem CO2/higro i praca w trybie automatycznym
- Sterowanie na podstawie harmonogramu
- Podgląd temperatury na czerpni, wyrzutni, nawiewie i wyciągu
- Możliwość korekty wydajności nawiewu względem wyciągu
- Sterowanie gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC)
- Sterowanie nagrzewnicą/chłodnicą
- Sterowanie automatycznym by-passem
- Współpraca z modułem stałego przepływu
- Funkcja "przewietrzenie"
- Funkcja "poza domem"
- Funkcja "kominek"*
- Możliwość montażu podtynkowego
- Menu dostępne w języku polskim
- Menu dostępne w języku angielskim, niemieckim, holenderskim, rosyjskim, węgierskim, słowackim i francuskim
1. Przejście do ekranu OPCJE
2. Wyświetla temperaturę powietrza wywiewanego oraz przycisk przejścia do ekranu KONTROLA TEMPERATUR SYSTEMU WENTYLACYJNEGO
3. Pole komunikatów lub alertów
4. Wyświetla aktualną datę i godzinę
5. Aktualna wydajność pracy (wyłącznie z Modułem stałego przepływu)
6. Aktualna wilgotność w budynku (wyłącznie z Modułem CO2/higro)
7. Aktualny poziom dwutlenku węgla w budynku (wyłącznie z ModułemCO2/ higro)
8. Wydajność wentylatora wyciągowego (w trybie KOMINEK także wydajność wentylatora nawiewnego)
9. Zmiana trybu pracy - przejście do ekranu: TRYBY PRACY I USTAWIENIA WYDAJNOŚCI oraz wyświetla aktualny tryb pracy
10. Zmiana manualnych trybów pracy: BIEG1∙BIEG2∙BIEG3
11. Wyświetla aktualny tryb pracy
12. Nagrzewnica kanałowa - stan urządzenia
13. Chłodnica kanałowa - stan urządzenia
14. Bypass - stan urządzenia
15. Moduł Higro/CO2 - stan urządzenia
16. GWC (Gruntowy Wym. Ciepła) - stan urządzenia
Wyposażenie
W skład standardowego wyposażenia wchodzą:
Moduł stałego przepływu
Automatyczne zbilansowanie strumienia nawiewnego i wywiewnego w instalacji wentylacyjnej
1. Rekuperator
2. Stelaż montażowy
3. Nypel EPP ∅198 (x4)
4. Śruba M6 (x4)
5. Klucz imbusowy 3 mm
6. Klucz imbusowy 5 mm
7. Rękawiczki (x2)
8. Panel sterowania - zakres dostawy patrz instrukcja panelu
Dodatkowe moduły
Automatyczne sterowanie wydajnością pracy rekuperatora na podstawie jakości powietrza w domu
Antysmogowa skrzynka filtracyjna iZZI SF 200
Budowa
1. Panel sterowania
2. Moduł stałego przepływu iZZi (opcja)
3. Nypel EPP fi198
4. Filtr M5 (ePM 10 >50%) na wyciągu
5. Filtr M5 (ePM 10 >50%) na czerpni
6. Zaślepka filtra
7. Moduł pomiarowy CO2/Higro iZZi (opcja)
8. Pokrywa rewizyjna automatyki
9. Stelaż montażowy
10. Wentylatory promieniowe Radical z silnikami EC prądu stałego (ebm-papst)
11. Moduł górny/główny
12. Tabliczka znamionowa
13. Zawias
14. Zespół Bypassu
15. Zatrzask modułu górnego
16. Entalpiczny wymiennik ciepła
17. Moduł dolny
18. Nóżki
Wymiary
Montaż
Rekuperator iZZi 402 ERV przystosowany jest do montażu w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej 5°C, a wilgotność względna nie przekracza zimą poziomu 70%. Podłoże przygotowujemy tak, aby na obszarze przylegania rekuperatora było równe i stabilne. Dla prawidłowej pracy producent zaleca montaż na litej ścianie lub w przypadku jej braku na odpowiednio wzmocnionej powierzchni nie przenoszącej wibracji. Planując miejsce na montaż rekuperatora należy zachować odpowiednią wolną i łatwo dostępną przestrzeń przed, z boku i nad rekuperatorem (zgodnie z rysunkiem poniżej) w celach serwisowych i eksploatacyjnych.
Montaż podłogowy
W przypadku montażu bezpośrednio na podłodze montaż przeprowadzamy na kanałach elastycznych, aby umożliwić kilkucentymetrowe podniesienie w górę górnego modułu rekuperatora podczas konserwacji.
Montaż ścienny
Montaż na ścianie wykonujemy przy pomocy specjalnego stelaża z zestawu.
Kroki montażowe
Dane techniczne
Po złożeniu zamówienia prosimy o podanie w uwagach wersji rekuperatora (lewa/prawa)
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.