Rekuperator ścienny centrala wentylacyjna VENTIKA SOLO+ fi 100 z tworzywa energooszczędny biały do wentylacji pojedynczych pomieszczeń łatwy montaż tani
towar niedostępny
Opis
Rekuperator ścienny SOLO 100+ służy do wentylacji z odzyskiem ciepła pojedynczych pomieszczeń. Za odzysk ciepła odpowiedzialny jest ceramiczny wymiennik ciepła o sprawności 85%. Urządzenie wentylacyjne SOLO 100+ zapewnia skuteczną wentylację pomieszczeniach do 20 m2. Czujnik wilgoci pozwala na zautomatyzowanie pracy rekuperatora, a intuicyjny pilot sterowania ułatwia sterowanie. Ten rekuperator kompaktowy pracuje cyklicznie w celu zminimalizowania strat ciepła w pomieszczeniu. SOLO 100+ generuje mało hałasu, więc urządzenie może być montowane w sypialniach.
Zestaw zawiera:
Wentylator: 1szt.
Pilot zdalnego sterowania: 1szt.
Śrubokręt z tworzywa sztucznego: 1szt.
Płyta montażowa: 1szt.
Kliny styropianowe: 1kpl.
Zapasowa pianka poliuretanowa: 4szt.
Podręcznik użytkownika: 1szt.
Opakowanie: 1szt.
Seria SOLO+
Urządzenie wentylacyjne, rekuperator ścienny, kompaktowy do pojedynczych pomieszczeń
Zastosowanie
- Efektywna, energooszczędna stała wentylacja pojedynczych pomieszczeń, przy jednoczesnej minimalizacji strat ciepła
- Filtracja powietrza napływającego
- Wspomaganie utrzymania właściwej wilgotności powietrza
- Do montażu bezpośrednio w ścianie zewnętrznej
- Wydajność 46 m3/h, 13 m3/h w trybie odzysku ciepła
- Maksymalna sprawność odzysku ciepła 85%
- Wbudowany higrostat
- Zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku (brak przewodów wentylacyjnych przechodzących przez różne strefy p.poż.)
Gdzie stosujemy rekuperator ścienny SOLO+?
Nowo powstałe i termomodernizowane budynki:
- mieszkalne
- biurowe
- instytucjonalne - czytelnie, biblioteki, urzędy, przedszkola i szkoły
Konstrukcja
Rekuperator ścienny SOLO+ to kompleksowe rozwiązanie składające się z kanału powietrznego, wentylatora i okapu wentylacyjnego. W kanale wentylacyjnym znajdują się dwa filtry, ceramiczny, wymiennik ciepła izolowany termicznie, pierścień dystansowy między wentylatorem a wymiennikiem.
Panel wewnętrzny z wentylatorem zapewnia zrównoważony przepływ powietrza. Zewnętrzny okap zabezpiecza urządzenie przed wodą i ciałami obcymi.
Urządzenie to jest wydajne i ciche.
Sterowanie - pilot zdalnego sterowania
Urządzenie podłącza się do sieci elektrycznej za pomocą przewodu z wtyczką. Funkcje przycisków są przedstawione na rysunku obok. Dioda LED na panelu wewnętrznym sygnalizuje prędkość wentylatora. Pierwszy bieg to kolor zielony, a drugi niebieski. Na potwierdzenie odebrania sygnału z pilota wskazuje krótkie obniżenie poziomu jasności diody LED na panelu wewnętrznym.
Po włączeniu rekuperatora wciskając przycisk Wł./Wył. na pilocie, urządzenie zaczyna pracować na biegu, na którym ostatnio zostało wyłączone. Po uruchomieniu za pomocą przycisku I lub II wentylator pracuje z wybraną prędkością. Jeśli czujnik wilgoci jest włączony, a poziom wilgotności przekroczy ustawioną wartość, urządzenie automatycznie będzie pracowało na drugim biegu. W przypadku gdy wilgotność powietrza na zewnątrz jest wysoka, wentylator może przełączać się na drugi bieg przez czujnik wilgoci. Jeśli taki efekt jest niepożądany, należy wyłączyć czujnik wilgoci na jakiś czas.
Tryb nocny trwa 8 godzin, po uruchomieniu go, rekuperator pracuje na pierwszym biegu ze zredukowaną jasnością diody LED na wewnętrznym panelu. Podczas tego urządzenie nie reaguje na zmiany prędkości czy czujnik wilgoci. Tryb ten można wyłączyć tylko odpowiednim przyciskiem na pilocie. Kiedy minie 8 godzin urządzenie pracuje na poprzednim trybie pracy.
Czujnik wilgotności
Można sterować pracą urządzenia za pomocą czujnika wilgotności. Przy pomocy załączonego plastikowego wkrętaka należy ustawić na potencjometrze wymagany poziom wilgotności w przedziale 60-90%. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przewyższy ustawioną wartość, urządzenie automatycznie włącza się i pracuje do czasu, kiedy wilgotność wróci do normy.
W celu ustawienia progu zadziałania czujnika wilgoci należy obrócić pokrętło potencjometru, używając do tego specjalnego plastikowego śrubokrętu.
UWAGA! Do regulacji ustawień wentylatora nie należy używać metalowego śrubokrętu, noża ani innych metalowych przedmiotów, ponieważ mogą uszkodzić płytkę sterującą
Jak to działa?
- I cykl
Ciepłe, zużyte powietrze usuwane z pomieszczenia przepływa przez wymiennik ciepła, przekazując ciepło i wilgoć. Po 60 sekundach nagrzewania wymiennika ciepła, jednostka wentylacyjna przełącza się w tryb nawiewu.
- II cykl
Świeże, chłodne powietrze z zewnątrz przepływa przez wymiennik ciepła. Powietrze jest nawilżane i ogrzewane przez ciepło zgromadzone wcześniej w wymienniku. Po 60 sekundach, wentylator przełącza się ponownie w tryb wywiewny i cykl się powtarza.
Wymiary
Montaż
- Montaż przezścienny w ścianie zewnętrznej - to szybka i prosta instalacja jednostki wentylacyjnej
- Możliwość demontażu i ponownego montażu w innym pomieszczeniu
- Szybki i prosty montaż oraz brak konieczności rozprowadzania instalacji.
Kroki montażowe
1. Przygotować otwór przelotowy w ścianie zewnętrznej.
2. Zamontować przewód w otworze w taki sposób, aby jego nacięcia były wyrównane z zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnią ściany.
W celu ułatwienia montażu można użyć klinów styropianowych dołączonych do zestawu.
Kanał wentylacyjny zamontować w ścianie z minimalnym nachyleniem 3 mm w stronę wylotu. Długość kanału wentylacyjnego można dopasować zarówno przed, jaki i po jego umieszczeniu w ścianie. Należy pamiętać o zabezpieczeniu dostępu do ściany zewnętrznej
3. Zainstalować zmontowany wymiennik ciepła w oraz pierścień dystansowy w kanale powietrznym. W modelu Solo+ pierścień dystansowy jest połączony z wymiennikiem ciepła.
4. Za pomocą śrubokrętu wykręcić wkręt samogwintujący z obudowy i zdjąć przednią część panelu wewnętrznego.
5. Przyłożyć panel montażowy i za pomocą ołówka lub markera zaznaczyć miejsca mocowania kołków rozporowych. Wywiercić otwory i umieścić w nich kołki rozporowe. Następnie zamontować płytę montażową na ścianie i wsunąć tylną część panelu wewnętrznego do kanału wentylacyjnego. Zamocować tylną część panelu wewnętrznego na płycie montażowej za pomocą wkrętów.
6. Zamontować przednią część panelu wewnętrznego na pierwotnym miejscu za pomocą wkrętu samogwintującego. Zamontować zewnętrzny okap wentylacyjny lub kratkę wentylacyjną.
Dane techniczne
W pomieszczeniu, w którym znajduje się urządzenie, temperatura powinna wynosić od +1°C do +40°C, a wilgotność względna nie powinna być wyższa niż 65% (bez powstawania skroplin). Jeśli warunki przekraczają ten zakres należy wyłączyć urządzenie i otworzyć okna.
Dopuszczalna temperatura przetłaczanego powietrza powinna wynosić od -15°C do +40°C. Rekuperator należy do II klasy ochronności przeciwpożarowej. Stopień ochrony przed dostępem do części niebezpiecznych i przenikaniem wody IP24.
Konserwacja
Doradzamy przeprowadzać regularną konserwację urządzenia czyli czyszczenie urządzenia z kurzu oraz czyszczenie lub wymiana filtrów powietrza. Na początku należy zdjąć przednią część panelu wewnętrznego poprzez wykręcenie wkrętu samogwintującego. Potem trzeba wykręcić cztery wkręty mocujące panel wewnętrzny, żeby go wyjąć. Po wykonaniu tych kroków można wyjąć wszystkie elementy urządzenia.
1. Filtry należy czyścić w oparciu o ich stopień zabrudzenia, lecz co najmniej raz na 3 miesiące. Filtry można swobodnie umyć pod bieżącą wodą i wysuszyć. Nie montować mokrych filtrów w kanale wentylacyjnym. Można je również czyścić przy użyciu odkurzacza. Okres eksploatacji filtra to 3 lata.
2. Mimo regularnej konserwacji filtrów, na wymienniku ciepła może osadzać się pył. Chcąc utrzymać wysoką skuteczność wymiany ciepła, należy czyścić również wymiennik ciepła. Ten element też można czyścić odkurzaczem, ale co najmniej raz w roku.
Największą zaletą systemu wentylacji (rekuperacji) decentralnej jest brak kanałów wentylacyjnych. Urządzenia z tego systemu montujemy w każdym pomieszczeniu, które chcemy zwentylować. Dzięki temu mamy jeszcze większą kontrolę nad mikroklimatem danego pomieszczenia. Wysokowydajne wymienniki zastosowane w urządzeniach dają bardzo dobre wyniki odzysku ciepła. Istnieje możliwość sterowania urządzeniami przez wi-fi dzięki czego obsługa jest bardzo wygodna. Urządzenia te są bardzo ciche i charakteryzują niskim zużyciem energii elektrycznej. Rekuperatory ścienne nadają się do montażu w domach jednorodzinnych, ale również znajdują swoje zastosowanie w mieszkaniach, urzędach, hotelach, czy jakichkolwiek budynkach użyteczności publicznej. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku termomodernizacji budynków, ponieważ nie wymagają dużego nakładu pracy przy ich montażu.
Produkt spełnia wymagania do programu "Czyste powietrze"
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Klient
W tej cenie najlepszy rekuperator ścienny jaki znalazłem. Kupiłem dwie sztuki i spełnił moje oczekiwania.
Darek
Daje rade