Rekuperator ścienny centrala wentylacyjna z pilotem WALLER 64 REVENTON 64m3/h - WALLER-64-2046
towar niedostępny
Opis
Rekuperator do montażu ściennego WALLER zapewnia bezkanałową wentylacje. Dzięki wentylatorowi rewersyjnemu WALLER jest kompletnym urządzeniem nawiewno-wywiewnym, umożliwiającym odzysk energii z powietrza wywiewanego. Możliwa jest praca w trybie wentylacyjnym czyli urządzenie tylko nawiewa lub wywiewa powietrze. W przypadku montażu dwóch rekuperatorów tworzą kompletną wentylacje mechaniczną nawiewno-wywiewną gdzie jeden z nich nawiewa powietrze, a drugi wywiewa. W takim przypadku jednak nie występuje odzysk ciepła. WALLER sterowany jest pilotem.
Produkt spełnia wymagania do programu "Czyste powietrze"
Opakowanie zawiera
- rekuperator ścienny WALLER 64
- pilot sterujący
- uszczelka
- akcesoria montażowe (blaszka mocująca, nakrętka, śruba, kołek montażowy, plastikowa rurka)
- instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną
Zastosowanie
Rekuperator WALLER 64 przeznaczony jest do:
- pomieszczeń biurowych,
- pokoi w domach, hotelach
- lokali gastronomicznych
- sal konferencyjnych
Cechy urządzenia
- obudowa z tworzywa sztucznego,
- wymiennik ceramiczny umożliwiający odzysk ciepła i wilgoci,
- intuicyjny pilot sterujący z urządzeniem w zestawie.
Budowa
Tryby pracy
Dzięki zastosowaniu wentylatora rewersyjnego, WALLER jest kompletnym urządzeniem nawiewno-wywiewnym, umożliwiającym odzysk energii z powietrza wywiewanego. W trybie regeneracyjnym, rekuperator pracuje naprzemiennie w dwóch cyklach:
I. Wywiew
W zimie, ciepłe powietrze usuwane z pomieszczenia (np. o temperaturze 20°C jak na powyższym schemacie), przechodząc przez ceramiczny wymiennik regeneracyjny, oddaje mu ciepło i wilgoć. W efekcie temperatura powietrza usuwanego obniża się do np. -7°C. Latem sytuacja jest odwrotna, gdy powierzchnia wymiennika regeneracyjnego ma temperaturę wyższą niż powietrze usuwane, regenerator ochładza się, przekazując ciepło wywiewanemu powietrzu. Po około 70 sekundach wywiewu i kilkusekundowej przerwie, wentylator automatycznie przechodzi w tryb nawiewu.
II. Nawiew
W zimie, zimne powietrze z zewnątrz (np. o temperaturze -10°C jak na powyższym schemacie), przechodząc przez ceramiczny wymiennik regeneracyjny, odbiera zakumulowane w nim ciepło i wilgoć. W efekcie powietrze nawiewane do pomieszczenia ma znacznie wyższą temperaturę niż powietrze zewnętrzne-np. 17°C. Latem sytuacja jest odwrotna, gdy powierzchnia wymiennika regeneracyjnego ma temperaturę niższą niż powietrze zewnętrzne (gdyż została ochłodzona przez powietrze wywiewane), regenerator ogrzewa się, odbierając ciepło od powietrza zewnętrznego. Po 70 sekundach nawiewu i kilkusekundowej przerwie, wentylator automatycznie przechodzi w tryb wywiewu.
Montaż
Rekuperator WALLER należy montować w zewnętrznej pionowej przegrodzie budowlanej o maksymalnej grubości 420 mm. Urządzenie powinno być zamontowane ze spadkiem 3-5° w kierunku zewnętrznym
1. W przegrodzie zewnętrznej wykonać okrągły otwór przelotowy ośrednicy170mm.
2. Rozdzielić urządzenie na trzy części: kanał zewnętrzny z wlotem/wylotem, zewnętrzną uszczelką i ogranicznikiem; kanał wewnętrzny z regeneratorem, filtrami i ogranicznikami regeneratora oraz wentylator w obudowie z żaluzją.
3. Przełożyć kanał zewnętrzny przez ścianę, aby zewnętrzny wlot/wylot znajdował się na zewnątrz budynku (3-1) .Następnie należy ustawić kanał w pozycji z wlotem/wylotem skierowanym w dół (3-2 i 3-3) i przyciągnąć od wewnątrz, aby zewnętrzna uszczelka przylegała ściśle do elewacji (3-4).
4. Przerwę miedzy ścianą a urządzeniem wypełnić za pomocą pianki poliuretanowej, przytwierdzając urządzenie do przegrody przynajmniej w ośmiu miejscach (np. według ramion ogranicznika) wzdłuż całej grubości ściany. Nakładanie pianki wewnątrz ściany ułatwia zawarta w zestawie rurka.
5. Po wyschnięciu pianki wsunąć do zewnętrznego przewodu kanał wewnętrzny wraz z zamontowanym regeneratorem, filtrami i ogranicznikami regeneratora i zlicować go z powierzchnią ściany. Kanał należy dodatkowo uszczelnić za pomocą dodatkowej uszczelki zawartej w zestawie.
6. Jeżeli ze względu na grubość ściany, zlicowany z powierzchnią kanał wewnętrzny wychodzi z kanału zewnętrznego, należy go również przytwierdzić do przegrody za pomocą pianki.
7. Przymierzyć i przytwierdzić blaszkę montażową za pomocą załączonej śruby i kołka montażowego w taki sposób, aby kołnierz wentylatora schował się w wewnętrznym kanale, a jego obudowa przylegała płasko do ściany.
8. Przykręcić wentylator wraz z obudową do blaszki montażowej za pomocą dołączonej nakrętki.
Sterowanie
Aktualny tryb pracy jest sygnalizowany przez diody znajdujące się na urządzeniu, które zależnie od trybu pracy:
- świecą na zielono gdy urządzenie pracuje w trybie wentylatorowym nawiewnym
- świecą na czerwono gdy urządzenie pracuje w trybie wentylatorowym wywiewnym
- świecą na żółto gdy urządzenie pracuje w trybie regeneracyjnym (nawiewno-wywiewnym z odzyskiem ciepła i wilgoci).
Liczba świecących diod wskazuje na wybrany bieg wentylatora (1, 2 lub 3)
Do sterowania urządzeniem służy pilot na baterie (baterii nie ma w zestawie). Poniżej oznaczone zostały jego przyciski.
Parametry
Wymiary
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.