Rekuperator ścienny centrala wentylacyjna zestaw dwie sztuki VENTO ECO 2A50-4 S11 PRO energooszczędny z silnikiem EC i wymiennikiem ciepła dotykowy panel sterowania do wentylacji pomieszczeń łatwy montaż PROMOCJA!
towar niedostępny
Opis
Największą zaletą systemu wentylacji (rekuperacji) decentralnej jest brak kanałów wentylacyjnych. Urządzenia z tego systemu montujemy w każdym pomieszczeniu, które chcemy zwentylować. Dzięki temu mamy jeszcze większą kontrolę nad mikroklimatem danego pomieszczenia. Wysokowydajne wymienniki zastosowane w urządzeniach dają bardzo dobre wyniki odzysku ciepła. Istnieje możliwość sterowania urządzeniami przez wi-fi dzięki czemu obsługa jest bardzo wygodna. Urządzenia te są bardzo ciche i charakteryzują niskim zużyciem energii elektrycznej. Rekuperatory ścienne nadają się do montażu w domach jednorodzinnych, ale również znajdują swoje zastosowanie w mieszkaniach, urzędach, hotelach, czy jakichkolwiek budynkach użyteczności publicznej. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku termomodernizacji budynków, ponieważ nie wymagają dużego nakładu pracy przy ich montażu.
Opakowanie zawiera:
- dwa rekuperatory ścienne VENTO ECO A50-4 S11 PRO,
- panel sterowania,
- instrukcja obsługi
- Skuteczna i energooszczędna wentylacja nawiewno-wywiewnych pomieszczeń mieszkalnych, domów oraz pomieszczeń socjalnych i użytkowych.
- Filtracja cząstek PM2.5 – do 99% za pomocą filtra F8.
- Ochrona przed hałasem zewnętrznym.
- Zmniejszenie strat ciepła spowodowanych wentylacją grawitacyjną, dzięki odzyskowi ciepła.
- Zbilansowany przepływ świeżego powietrza i wilgotności tworzą kontrolowany mikroklimat.
Centrala składa się z montowanego w pomieszczeniu panelu wewnętrznego z dekoracyjnym panelem przednim, pojemnika z wymiennikiem, przewodu powietrznego z izolacją akustyczną i zewnętrznego wylotu wentylacyjnego. Głównym elementem funkcjonalnym centrali jest pojemnik z wymiennikiem ciepła. W skład pojemnika wchodzi wentylator, wymiennik ciepła i dwa filtry, zapewniające wstępne oczyszczanie powietrza oraz zapobiegające przedostawaniu się pyłu do wymiennika ciepła i wentylatora. Panel wewnętrzny jest wyposażony w ręcznie regulowaną żaluzję
Uwaga! Zamknięcie żaluzji przerywa nawiew powietrza i nie powoduje wyłączenia centrali.
Zewnętrzny wylot wentylacyjny z okapem i kratką wentylacyjną zapobiegają przedostawaniu się wody i innych ciał obcych do wnętrza urządzenia.
Panel przedni wyposażony jest w zawór zwrotny. Aby otworzyć lub zamknąć kanał powietrzny należy obrócić pokrętło na bocznych ściankach panelu wewnętrznego według instrukcji na rysunku. Pozycja pionowa pokrętła odpowiada pozycji OTWARTE, pozioma – pozycji ZAMKNIĘTE
Uwaga! Otwarcie lub zamknięcie zaworu zwrotnego nie powoduje włączenia lub wyłączenia urządzenia
- Odzysk ciepła:
-
Wietrzenie - tryb nawiewno-wywiewny z wybraną prędkością. W danym trybie, w przypadku montażu dwóch urządzeń, jedno z nich nawiewa, a drugie – wywiewa powietrze.
- Sterowanie trybem pracy urządzenia odbywa się za pomocą dotykowego panelu sterowania.
• Jeden panel sterowania może sterować pracą dwóch jednostek wentylacyjnych
• Niskonapięciowe zasilanie (12V) między panelem sterowania i jednostką VENTO ECO
Wymiary
Dane techniczne
Zawartość opakowania
- Urządzenie jest przeznaczone do montażu wewnątrzściennego, w otworze przelotowym wykonanym w ścianie zewnętrznej budynku.
- Jedno urządzenie może zapewnić efektywną wentylację pomieszczenia o powierzchni do 25 m2 . W przypadku większych pomieszczeń istnieje konieczność instalacji dwóch lub więcej jednostek wentylacyjnych.
Kroki montażowe
1. Wykonać otwory pod przewody powietrzne.
Na ścianie zewnętrznej należy wykonać jeden lub dwa otwory przelotowe o przekroju okrągłym (w zależności od zestawu). W celu skutecznej wentylacji zleca się montaż urządzenia w maksymalnej odległości od siebie. Sposób poprowadzenia kabli i innych przewodów należy zaplanować na etapie oznaczenia otworów. Wymiary otworów i minimalna odległość od powierzchni np. ściany, sufitu lub okna, a także minimalna odległość między urządzeniami została oznaczona na poniższym rysunku.
2. Przygotować kanały wentylacyjne wymaganej długości.
Zmierzyć grubość ściany B.
Długość przewodu powietrznego powinna wynosić L= B+A, gdzie A – wysunięcie kanału wentylacyjnego od strony ulicy (konieczna do montażu kratki zewnętrznej lub zewnętrznego wylotu wentylacyjnego). Odległość A jest podana w podręczniku użytkownika wylotu wentylacyjnego.
3. Izolację akustyczną umieścić w przewodzie powietrznym.
Długość izolacji powinna być dopasowana do wymiaru pojemnika z wymiennikiem ciepła, panelu wewnętrznego, zewnętrznym wylotem wentylacyjnym. Podczas regulacji izolacji akustycznej należy zasłonić kanał wentylacyjny z pojemnikiem wewnętrzną kratką wentylacyjną. Arkusz maty izolacyjnej należy zwinąć w rulon i umieścić w przewodzie powietrznym papierową warstwą na zewnątrz.
Nie usuwać papierowej warstwy ochronnej!
Urządzenia z kratką zewnętrzną.
Oznaczyć krawędź arkusza warstwy izolacyjnej na równi z kanałem wentylacyjnym 1. Od miejsca oznaczenia 1 odmierzyć odległość 50 mm (2") i zaznaczyć drugą krawędź 2, a następnie odciąć zbędną część warstwy izolacyjnej. W przewodzie powietrznym umieścić arkusz warstwy izolacyjnej, dostosowany do długości kanału. Użycie środków klejących nie jest wymagane.
Urządzenia z wylotem zewnętrznym (opcja)
Oznaczyć krawędź arkusza warstwy izolacyjnej 1 na równi z przewodem powietrznym, a następnie odciąć zbędną jego część. W przewodzie powietrznym umieścić arkusz warstwy izolacyjnej, dostosowany do długości kanału. Użycie środków klejących nie jest wymagane.
4. Przewód powietrzny zamontować w ścianie.
Zamontować w ścianie przewód powietrzny z minimalnym nachyleniem 3 mm w stronę ulicy, używając styropianowych klinów. Szczelinę, między przewodem powietrznym, a ścianą wypełnić pianką montażową.
5. Zamocować tylną część panelu wewnętrznego, wyprowadzając kabel przez otwór.
Pojemnik z wymiennikiem umieścić w przewodzie powietrznym. Odłączyć złącze na przewodzie od pojemnika z wymiennikiem i podłączyć do przewodu poprowadzone od panelu sterującego. Połączyć części tabliczki zaciskowej.
6. Zainstalować panel dekoracyjny oraz zewnętrzny wylot wentylacyjny
Montaż panelu sterującego
1. Wykuć otwór w ścianie. Poprowadzić kable i przewody do miejsca instalacji panelu. Zainstalować puszkę montażową w ścianie. Puszka montażowa wchodzi w skład zestawu standardowego.
2. Za pomocą wkrętaka ostrożnie odpiąć zatrzaski na części tylnej panelu i zdjąć tylną część obudowy.
3. Mocować tylną część obudowy do puszki montażowej za pomocą wkrętów. Wkręty do mocowania wchodzą w skład zestawu panelu sterującego. Podłączyć kabel do panelu sterującego według schematu podłączeń zewnętrznych.
4. Umieścić ekran panelu na zatrzaskach i ostrożnie docisnąć.
Schematy podłączeń zewnętrznych centrali z panelem sterowania
Dwie jednostki podłączone do panelu sterującego
Konserwacja
Konserwacja urządzenia polega na okresowym oczyszczaniu powierzchni z kurzu oraz na oczyszczaniu i wymianie filtrów. Czynności poprzedzające dostęp do głównych zespołów podlegających konserwacji:
Zdjąć panel dekoracyjny i odłączyć złącze. Pociągnąć za linkę i wyjąć pojemnik z wymiennikiem z przewodu powietrznego. Wyjąć filtry z pojemnika.
Oczyszczanie filtrów należy przeprowadzać w zależności od stopnia ich zanieczyszczenia, ale nie rzadziej niż raz na 3 miesiące.
• Po zakończeniu ustawionego okresu pracy filtrów (90 dni) na ekranie panelu sterującego wyświetli się wskaźnik wymiany filtra.
• Umyć i wysuszyć filtry. Suche filtry umieścić w kanale.
• Dopuszcza się możliwość oczyszczania filtrów za pomocą odkurzacza.
• Aby wyzerować licznik pracy filtra należy nacisnąć i przytrzymać przycisk przez 4-5 sekund.
• Okres użytkowania filtra wynosi 3 lata.
Nawet przy regularnej konserwacji filtrów na wymienniku ciepła i wentylatorze mogą gromadzić się osady z pyłu.
• W celu podtrzymania wysokiej efektywności odzysku ciepła należy okresowo oczyszczać wymiennik ciepła.
• Wymiennik ciepła należy oczyszczać za pomocą odkurzacza minimum raz w roku.
Produkt spełnia wymagania do programu "Czyste powietrze"
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Piotr K
Chciałem pozbyć się wilgoci w sypialni i pokoju dziecka. Skorzystałem z porady telefonicznej i zdecydowałem się na zakup tego zestawu i dodatkowego sterownika. Rekuperatory sprawdzają się świetnie, prawie w ogóle ich nie słychać, rozwiązały moje problemy. Dziękuję za poradę i świetną obsługę. Polecam.
Sławomir
Na prawdę porządne urządzenia. Mam mieszkanie dwu pokojowe i mam rekuperację. Polecam każdemu kto ma dość skraplania się wody na oknach. Na pierwszym biegu można przy tym spać. Cichsze od lodówki.