Wentylator kanałowy odśrodkowy KSB 200 EC w izolowanej obudowie energooszczędny do kanałów wentylacyjnych okrągłych 700 m3/h
towar niedostępny
Opis
W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór wentylatorów kanałowych czołowych polskich i zagranicznych producentów. Wentylatory te służą do przenoszenia mas powietrza przez kanały wentylacyjne o przekrojach okrągłych jak i prostokątnych. Wszystkie wentylatory cechują się najwyższą jakością. Wentylatory przeznaczone są do montażu w zakładach produkcyjnych, warsztatach samochodowych, hotelach, restauracjach, oborach, domach jedno i wielorodzinnych itd. W magazynie dostępne są wentylatory kanałowe metalowe, jak również wentylatory z tworzywa, charakteryzujące się dużą odpornością na podwyższoną wilgotność w pomieszczeniach. Do wszystkich wentylatorów posiadamy również osprzęt w postaci regulatorów, tłumików czy filtrów.
Kanałowy wentylator odśrodkowy w obudowie izolowanej o wydajności 700 m3/h.
Zastosowanie
Kanałowe wentylatory odśrodkowe serii KSB EC są wykorzystywane w nawiewno-wywiewnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń, budynków indywidualnych, zbiorowego zamieszkania i użyteczności publicznej. Ich kompaktowa budowa oraz izolacja akustyczna umożliwia montowanie bezpośrednio w pomieszczeniu nad podwieszanym sufitem, nawet w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach akustycznych. Wentylatory są przeznaczone do montażu z przewodami wentylacyjnymi o średnicy 100, 125, 150, 160, 200, 250 oraz 315 mm.
Konstrukcja
Obudowa wentylatora jest wykonana z ocynkowanej blachy stalowej z wykorzystaniem wełny mineralnej zapewniającej izolację termiczną i akustyczną. Okrągłe króćce przyłączeniowe wyposażone są w gumowe uszczelki. W skład konstrukcji wentylatora wchodzi wirnik o wysokiej wydajności z łopatkami wygiętymi do tyłu. Wirnik jest zamontowany na wale silnika elektrycznego i jest wyważony statycznie i dynamicznie. Wentylator jest podłączany do sieci elektrycznej przez skrzynkę zaciskową zamontowaną na obudowie wentylatora.
Silnik
W wentylatorach zastosowano elektronicznie komutowane silniki (EC) o wysokiej wydajności, wyposażone w wirniki zewnętrzny z zagiętymi do tyłu łopatkami. Tego typu silniki są na dzień dzisiejszy najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie oszczędzania energii. Silniki EC charakteryzują się wysoką wydajnością i optymalnym sterowaniem w pełnym zakresie prędkości obrotowej. Niewątpliwą zaletą komutowanego elektronicznie silnika jest jego wysoki współczynnik sprawności (do 90%). Silniki są wyposażone w łożyska kulowe które zapewniają dłuższy okres eksploatacji (40000 godzin).
Funkcja i regulacja prędkości
Sterowanie wentylatorem odbywa się za pomocą zewnętrznego sygnału sterującego 0-10 V (regulacja wydajności zależna jest od poziomu temperatury, ciśnienia i innych parametrów). W przypadku zmiany wartości czynnika sterującego, wentylator EC zmienia prędkość obrotową i zapewnia, optymalną ilość powietrza, niezbędną dla systemu wentylacyjnego. Maksymalna prędkość obrotowa wentylatora jest niezależna od częstotliwości prądu w sieci (możliwa jest praca zarówno w sieci z częstotliwością prądu 50 Hz oraz 60 Hz).
Montaż
Wentylatory są przeznaczone do montażu na okrągłych kanałach powietrznych. Korzystanie z elastycznych kanałów wymaga montażu wentylatora do konstrukcji budynku za pomocą podpór, mocowania lub wsporników. Wentylator można zamocować w dowolnej pozycji, zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza wskazywanym przez strzałkę na obudowie wentylatora. Podczas montażu wentylatora należy zapewnić przestrzeń serwisową. Przyłączenie elektryczne oraz instalacja powinny być wykonane zgodnie z instrukcją i elektrycznym schematem znajdującym się w DTR.
W celu zmniejszenia oporu aerodynamicznego, spowodowanego turbulencjami strumienia powietrza, na wlocie i wylocie wentylatora powinien być zainstalowany prosty odcinek przewodu powietrznego o długości, równej 1 średnicy przewodu powietrznego od strony wlotowej i 3 średnicom przewodu powietrznego od strony wylotowej. Na danych odcinkach nie należy instalować filtrów i innych urządzeń. Wentylator nie jest urządzeniem autonomicznym i jest przeznaczony do użytkowania tylko po podłączeniu do przewodów powietrznych. Zastosowany sposób montażu powinien być trwały i umożliwiać łatwy dostęp do wentylatora, w celu przeprowadzenia czynności konserwacyjnych i naprawczych
Konserwacja
Konserwacja polega na okresowym czyszczeniu powierzchni z kurzu i innych zanieczyszczeń UWAGA! Podczas czyszczenia należy zachować ostrożność, aby nie przesunąć ciężarków wyważających. Łopatki wirnika należy oczyszczać co 6 miesięcy. W tym celu należy:
• odłączyć wentylator od sieci zasilającej;
• wytrzeć z zewnątrz obudowę wentylatora;
• wykręcić wkręty i zdjąć panel przedni wentylatora;
• oczyścić łopatki wirnika za pomocą miękkiej suchej szczotki lub szmatki;
• oczyścić powierzchnię za pomocą odkurzacza;
• sprawdzić połączenia gwintowe, nitowe i spawane;
• sprawdzić dokręcenie złącz uziemienia oraz styków elektrycznych;
• sprawdzić złącza zaciskowe do przewodów; unikać przedostawanie się płynu do zespołów elektrycznych urządzenia
Wymiary
Dane techniczne
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.