Zawór antyzamrożeniowy zabezpieczający przed zamarzaniem medium 1" CALEFFI 108601 PCA00078
towar niedostępny
Opis
Zawór antyzamrożeniowy, zamontowany w instalacji z pompą ciepła, umożliwia powolny upust kiedy temperatura medium spadnie poniżej 3°C. Zapobiega to tworzeniu się lodu w instalacji, chroniąc jej elementy przed uszkodzeniem. Wersja zaworu z czujnikiem powietrza umożliwia pracę instalacji w trybie chłodzenia kiedy temperatura medium spada poniżej 3°C. W takich warunkach działa czujnik powietrza który uniemożliwia upust wody.
Uwaga:
Nie wolno izolować zaworu.
Należy montować dwa zawory, na zasilaniu i powrocie.
Zasada działania
Zawór antyzamrożeniowy z serii 108 otworzy upust kiedy temperatura medium w obiegu spadnie poniżej 3 °C.
Budowa
1. Przerywacz próżni
2. Automatyczny zawór stopowy
3. Wkład termostatyczny
4. Czujnik termostatyczny
Wymiary
Fazy pracy
Praca zimą w trybie grzania
Praca zimą w przypadku braku zasilania elektrycznego
Praca latem w trybie chłodzenia
Montaż
Zawór musi być montowany w pozycji pionowej z upustem skierowanym w dół, aby umożliwić swobodny wypływ medium. Zawór musi być zamontowany na zewnątrz budynku w miejscu, gdzie może wystąpić najniższa temperatura w przypadku wyłączenia się pompy ciepła. Miejsce montażu powinno być oddalone od elementów, które mogłyby zakłócić pracę zaworu (źródło ciepła). Należy zamontować dwa zawory antyzamrożeniowe na zasilaniu i powrocie. W przeciwnym wypadku w jednej z rur może pozostać woda, która zamarznie. Zaleca się utrzymywać ciśnienie w instalacji, nawet podczas upustu wody, aby zapewnić prawidłowe działanie zaworu.
Należy zachować co najmniej 15 cm odległości od podłoża (rys. A), aby zapobiec tworzeniu się lodu pod zaworem, który może zablokować upust wody. Należy odpowiednio poprowadzić odpływ wody z zaworu.
Należy zachować odstęp przynajmniej 10 cm między zaworami antyzamrożeniowymi (rys. B) i 20 cm między zaworami antyzamrożeniowymi z czujnikiem powietrza (rys. C)
UWAGA
Zaworów antyzamrożeniowych nie wolno izolować ponieważ nie będą działały poprawnie. Zawory muszą być chronione przed deszczem, śniegiem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Syfony
Nie należy prowadzić rur w sposób, który może spowodować powstawanie syfonów, jak pokazano na rysunkach. Z tych części instalacji woda może nie zostać usunięta i ochrona przed zamarzaniem nie będzie już zagwarantowana.
Konserwacja
1A. Przerywacz próżni Przerywacz próżni można wymienić.
2A. Wkład termostatyczny Wkład termostatyczny można wymienić.
Wymianę można wykonać na pracującej instalacji bez wykręcania zaworu, dzięki zastosowaniu automatycznego zaworu stopowego wewnątrz korpusu.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.